Локація: Mironova Foundation
123646511_3314496942006167_8160894083611
Дати: 06.11.20
Куратор: Тетяна Міронова
Художники: 
Ніна Мурашкіна
Володимир Сай

Пресс-реліз:

Чуттєвий приборкувач
5 листопада, Mironova foundation представляє виставку Ніни Мурашкіної і Володимира Сая «Чуттєвий приборкувач». 

У новому проєкті художники розмірковують про почуття і чуттєвість крізь ірреальні світи своєї підсвідомості.
Ядром експозиції стане містичний всесвіт Ніни Мурашкіної, представлений в живописних роботах та кераміці. Казкові тварини, строкаті птахи, вишукані квіти точними і пряними мазками з'являються в нашій реальності завдяки настроям і почуттям автора - чуттєвого приборкувача, що перетворює тонкі коливання душі в художні образи своїх картин. У чомусь цей «приборкувач почуттів» схожий з головним персонажем творчості Ніни Мурашкіної - спокусливою феміною - іноді владною, іноді примхливою, з фатальним шармом в дусі Достоєвського. Цей персонаж - la femme fatale - і є центром всесвіту Ніни Мурашкіної -сильна і жіночна, надихаюча і та, що приборкує одночасно.
«Головне почуття, яке я хочу передати в своїй творчості, - це важливість почуттів. Звичайно, справа в сюжеті. Але я бачу людську душу як скарб, як крихкий палац, який потрібно утримувати в чистоті і вміти захищати в цьому жорстокому, жорстокому світі. У своїх творах багато використовую людські тіла. Тіло ніколи не бреше, воно показує своєю позою все, що ви хочете приховати », - каже Ніна Мурашкіна.
Тондо - улюблені полотна Ніни Мурашкіної круглої і овальної форми, - а також поле керамічних тарілок лише підкреслюють нескінченний рух почуттів, що народжують «душевний трепет», який дарує художнику натхнення і рухає нами в усіх починаннях.

Скульптурні об'єкти Володимира Сая доповнюють емоційне авторське висловлювання Ніни Мурашкіної. Класичні жіночі торси актуально обіграють античні канони жіночої краси, а різнокольоровий кракелюр - павутинки тріщин - знову відсилають до почуттів, які наповнюють тіло - сосуд ідеальної форми - настроєм, душею і дарують повноту життя.

Тетяна Миронова, засновник Mironova foundation:
«Давно стежу за творчістю Ніни Мурашкіної і спостерігаю, як з кожним новим проектом вона стає все більш професійною і цікавою для глядача. Її художні світи захоплюють пряним ароматом чуттєвості і в той же час в них завжди є місце для серйозних думок і філософських роздумів. А об'єкти Володимира Сая додають цьому художньому вислову класичної глибини з сучасним підтекстом».