Дати: 06.11.20
Куратор: Тетяна Міронова
Локація: Mironova Foundation

У 70-их роках XX століття бере свій початок так звана “Харківська школа фотографії”, що з часом стала одним із визначальних соціокультурних феноменів українського мистецтва.

Підходи харківських фотографів виходили за рамки місцевого контексту міста на сході України та (не)можливостей радянського часу - їхні роботи були глобальним соціальним і художнім проектом, який містив у собі велику кількість різних художніх підходів, експериментів, політичних поглядів та позицій щодо самого феномену мистецтва. 

Сьогодні одна із важливих відмінностей “школи” - вона не перетворилась на історичний релікт. Процес її трансформації та розвитку триває і досі: представники школи одні з тих, хто визначають сучасне мистецтво України, працюють в актуальному контексті і беруть участь у формуванні нового покоління.

У 1994 році 

Tetiana Grynyova

 i 

Борис Гринев

 заклали основи колекції, яка сьогодні трансформується у зібрання, що представляє розвиток і множинність художніх підходів українського мистецтва. 

Колекція Гриньових

 – одна із небагатьох в країні, в якій принципи публічності та освіти є ключовими, що переміщує колекціонування зі сфери приватного захоплення в суспільно-важливу культурну практику.

У 2018 році почався процес передачі частин робіт Харківської школи з 

Колекція Гриньових

 у Фонд однієї з найвідоміших центрів мистецтв Європи. Офіційна присутність Харківської школи в європейській інституції є не тільки підтвердженням його унікальності, а необхідною можливістю осмислення і нового погляду на феномени українського мистецтва.

В рамках виставки 2 березня о 17.00 пройде Відкрита 

Дискусія “Харківська школа: кордони та координати”

Проект організований за підтримки:

Ukrainian Club of Contemporary Art Collectors

.
www.artcollectorsclub.com.ua

Grynyov Art Foundation 
www.grynyov.art