Zolotaryov_001_by_CZhytsky-700x350.jpg
Локація: Mironova Foundation 

Дати: 26.10-11.11.2017


Куратор: Міронова Тетяна 

Художники: Олексій Золотарьов 
10 жовтня, у просторі Mironova Foundation, відбулося відкриття виставки "Інтерференція".
Про художника:

Олексій Золотарьов народився 31 січня 1985 року в м.Києві. 

2013 Резиденція в Yorkshire Sculpture Park, ВейкфілдАнглія. 2010 Національна Академія Образотворчого Мистецтва та Архітектури (НАОМА) факультет скульптури. 2003 Державна Художня Середня Школи ім. Т. Г. Шевченка (ДХСШ) факультет скульптури.

Художня стратегія Олексія Золотарьова відсилає до формальних пошуків мистецтва авангарду початку ХХ ст., що були насильно перервані в 1920—1930-х рр. радянським режимом. Молодий скульптор прагне заповнити прогалини історичного мистецького потоку, перекидаючи міст до творчості Архипенка, Малевича та інших майстрів. Продовжує традицію модерністської формотворчості і розвиває її, привносячи новий зміст і актуальну проблематику. Використовуючи універсалізм мови геометричних форм і об’ємів, автор створює чіткий символічний ряд. Закладена в роботах поліфонія змістів знаходить вираження в динаміці форм. Співставлення граней, перетин площин, взаємопроникнення об’ємів втілює багатовимірність простору, різні ракурси погляду на світ, зв’язок зовнішнього і внутрішнього. Пильна увага до форми поєднана з індивідуальною психологічною і соціальною рефлексією, спостереженням і аналізом. У гострих і рухливих відкритих об’ємах зафіксоване відчуття складної динаміки розвитку сучасного світу і культурної ситуації власної країни в його контексті. Картина світу в роботах Золотарьова зведена до лаконізму геометричної конструкції, де в синкретичній єдності чи динамічному протиставленні поєднані архаїчне й сучасне, ментальне й матеріальне, чоловіче й жіноче. Обираючи прості основоположні геометричні форми, скульптор вибудовує тонку грань між повнотою і порожнечею, ніби візуалізує просторові, хронологічні і смислові зв’язки поміж різними елементами реальності, її мікро- і макроструктуру та діалектичну сутність.

Золотарьов визнаний як найкращий молодий український скульптор за версією KSP, проходив стажування в Йоркшиському скульптурному парку. 

Серед його авторських найбільших проектів - об'єкти в публічному просторі: 

2013 Скульптурна композиція "Птах", присвячена Сергію Кузьмінському, ЛКП "Музей "Личаківський цвинтар"", ЛьвівУкраїна 2012, Скульптурна композиція з фонтаном “Груша”, парк “Позняки”, Київ, Україна 2011, Скульптурна композиція “Рух супрематизму”, Київ, Україна. Кожен з цих об'єктів відіграє велику роль у формуванні гармонійного вигляду Києва та інших міст України.

Пресс-реліз:

Для мене дуже важливе поняття пам’яті. За якими принципами побудовані закони її карбування, чому пам’яттю можна маніпулювати, як диференціюється інформація у свідомості людей, як вона формується у кластери, що впливає одне на одне?

Я звернувся до універсального, на мій погляд, поняття — інтерференція.

У представлених роботах я звертаю увагу на моменти,

коли особисте торкається суспільного і, навпаки, коли власні емоції формуються під впливом світових процесів.

Часом приголомшує, як в умовах перенасичення інформацією сучасні люди просто не мають вибору — вони запам’ятовують те, що їм нав’язують, та забувають те, що їх спонукають забути.

І ця інтерференція набуває нереальних, іноді неприродно прекрасних форм. Колажна форма, що я обрав для свого мистецького висловлювання, сама по собі  тяжіє до краси. Ця естетична привабливість пропонує глядачеві образи, що навмисно заважають сконцентруватись, і виникає певна інтерференція, викривлене сприйняття реальності.

Події в моєму житті , інформація, яку я отримую, чую, відчуваю, теж не завжди викликає у мене довіру, хоч і знаходить безумовне емоційне відображення.

До речі, найкраще інформація запам’ятовується під час сильного емоційного потрясіння. Вона трансформується у певні асоціативні блоки і западає в пам’ять назавжди.

Кожна людина замислюється про щось своє, отримуючи однакову інформацію, тому я не в праві нікого ні до чого примушувати. Я тільки хочу, щоб люди звернули увагу на те, наскільки важливо розуміти об’єктивність алгоритмів діяльності людини, яку роль у цій діяльності відіграють явища, що сприймаються, яким чином активізуються інтереси та почуття.

Zolotaryov_002_by_CZhytsky
Zolotaryov_002_by_CZhytsky

press to zoom
Zolotaryov_004_by_CZhytsky
Zolotaryov_004_by_CZhytsky

press to zoom
Zolotaryov_001_by_CZhytsky-700x350
Zolotaryov_001_by_CZhytsky-700x350

press to zoom
Zolotaryov_002_by_CZhytsky
Zolotaryov_002_by_CZhytsky

press to zoom
1/7