corpore.jpg

Локація: Mironova Foundation

Дати: 11.06.2020-25.06.2020 

Куратор: Тетяна Міронова

Художники:

Наталія Корф-Іванюк

Олександр Мірошниченко

11 червня в арт-просторі Mironova Foundation відбудеться відкриття проекту CORPORE. Учасники проекту досліджують філософію взаємозв’язку фізичного та духовного в особистості людини, у її житті. В експозиції буде представлено графічний живопис Наталії Корф-Іванюк та керамічні скульптури Олександра Мірошниченко
Пресс - реліз

CORPORE*
* тіло & душа

CORPORE (латин.) – це тіло, сповнене душею. Це та гармонія земного та небесного, яка робить людину особистістю, а її образ – частиною мистецтва, Всі наші думки, тривоги, настрої та роздуми є частиною душі. Вона наповнює тіло ніжністю, міцністю, експресією чи меланхолією, як чисте полотно змінюють фарби, як глина перетворюється на кераміку. Адже кожен художник шукає свій образ, свою метафору, для зображення CORPORE – гармонії духовного та фізичного, як основного джерела натхнення, як основного джерела життя.
Графічний живопис Наталії Корф-Іванюк – це метафоричні роздуми про оголені душі і тіло, як тло, що відображає усі настрої, непорозуміння й болі. Чи потрібно оголювати душу, закриваючи тіло? Чи краще бути подібним до квітів – розкривати своє серце перед людьми не поспішаючи і обережно… Твори художниці, створені в авторській техніці на межі між графікою та живописом, стають матеріальним втіленням дуальності художнього задуму.

На противагу експресії оголених жіночих та чоловічих фігур художниці, керамічні скульптури-голови Олександра Мірошниченка – більш статичні, але цю статику наповнюють філософськими змістами особлива фактурність та авторська техніка. Ці художні прийоми передають внутрішню наповненість, яка і є певним дзеркалом емоцій, відчуттів, вагань та думок. На думку автора, саме те, що людина ховає в собі, створює її образ, проступає чудернацьким малюнком душі на структурі шкіри або глини.

Дві емоційно різні метафори наповнюють одна-одну додатковими змістами та пропонують глядачеві долучитись до роздумів над одвічними філософськими питаннями, що первинне тіло чи душа, фізичне чи духовне, піднесене чи земне?

*** Відкриття проекту для представників ЗМІ - 11 червня о 18:00

*** Вхід для відвідувачів буде проводитись згідно з чинними карантинними обмеженнями