Invitation Good.png

Локація: Mironova Foundation

Дати: 18.02.2020-31.03.2020 

Куратор: Тетяна Міронова

Художники:

Андрій Липовка

Олег Тістол

Олександра Токарєва

18 лютого, у вівторок, у просторі Mironova Foundation відбулося відкриття проекту METAPHOR OF DREAMS. Проект досліджує взаємодію навколишнього середовища з ілюзорними світами художників. В експозицію увійшли роботи представників трьох поколінь українського сучасного мистецтва – живопис одного з засновників «нової хвилі» Олега Тістола, скульптури представника відомої мистецької родини Андрія Липовки та акварелі лауреата премії Пінчук-арт-центру Олександри Токарєвої.
Про художників:

Олег Тістол - представник українського необароко, один з лідерів «української нової хвилі».

Народився у 1960 році в Миколаївській області. Закінчив Республіканську художню школу імені Т.Г. Шевченка та Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва. Член Спілки художників України. Живописець, графік, скульптор, автор об'єктів та інсталяцій. Спільно з Миколою Маценком заснував групу «Нацпром».

Олександра Токарєва народилася у 1988 в Мукачево, Закарпатської області. У 2011 р. закінчила Київський Національний Університет Будівництва та Архітектури. З 2006 року входить до складу арт-групи ШАПКА. Фіналіст конкурсу МУХі 2010 та PinchukArtPrize 2010 у складі арт-групи Шапка. Останніми роками працює сольно.

Андрій Липовка народився у 1981 році в родині відомих скульпторів Віктора Липовки та Олександри Рубан. Закінчив художню школу в Швеції, а пізніше - Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА). Його роботи знаходяться в музейному центрі “Еuropos Parkas” (Вільнюс, Литва), колекції музейного центру РДГУ (Москва), колекції Музею скульптури Всесвітнього парку скульптури в Чанчунзе, Китай, приватних колекціях Украини, США, Литви.

Пресс - реліз

METAPHOR OF DREAMS – це казковий світ, художній вимисел, народжений у мистецьких пошуках ідеалу. Це середовище, що існує на межі піднесеного і земного, певний золотий перетин, який народжується у довгих творчих пошуках і раптом проявляється чітким художнім образом.

Тендітні скульптури птахів та тварин Андрія Липовки – жителі вигаданого ним казкового світу фантазії та натхнення. Створюючи свої неймовірні образи, шукаючи власний золотий перетин, художник відсікає все зайве, все земне, залишаючи ідеальну форму витонченої пластики, наповненої кольорами наших снів та ілюзій. І лише експресивна фігура жінки пов'язує ці образи з земною природою, повертаючи нас до витоків художньої творчості.

Знакові пальми Олега Тістола – символи раю нашого колективного підсвідомого. Чистий образ на білому фоні у ракурсі з низу до гори від земного до небесного. Образ, який вражає своєю простотою і безпосередністю стереотипу, але й несе безліч змістів та настроїв, які кожен з нас вкладає в слово «мрія».

Живописні та скульптурні форми доповнюють кольори вишуканих акварелей Олександри Токарєвої з тонкими розмитими горизонтами та ледь помітними тінями трав та квітів, а може тих самих райських пальм. Саме ця повітряна прозорість акварелей надає живописній чіткості та витонченій пластиці скульптур відчуття нескінченності казкового світу наших фантазій.

У кожного з представлених художників своє відчуття мрії, власний золотий перетин, але у взаємодії таких різних форм і технік створюється саме те магічне середовище, яке дарує глядачу чистоту, прозорість та невловиму легкість буття, натхненних розмаїттям світу реального, але властивих світу наших снів та фантазій.

Тетяна Міронова, засновник Mironova Foundation, куратор проекту: «Завжди цікаво досліджувати, як одна тема розвивається у художників різних поколінь, як взаємодіють різні художні техніки, методи і врешті-решт вимальовується новий сюжет, нова історія – несподівана і саме цим захоплива».

Завантажити пресс-реліз