Behind-the-scenes-21-1-700x350.jpg
Локація: Mironova Foundation 

Дати: 07.12.2017-26.01.2018

Куратор: Міронова Тетяна 

Художники:
Сергій Мельниченко 
7 грудня, в просторі Mironova Foundation, відбулося відкриття виставки "PLAYDAY"
Про художника:
На протязі декількох років молодий фотограф Сергій Мельниченко успішно знімав оголену чоловічу натуру, застосовуючи традиції харківської школи фотографії. А потім поїхав на два роки в Китай працювати танцюристом. Опинившись в країні з мільярдним населенням і чужої культурою, не має шансів зберегтися, залишається лише піддатися цієї пригоди. Сергій Мельниченко також не уникнув впливу середовища, в яку потрапив. Цікаво, що якщо вбити в пошуковику слово "дивний", то система видає "китайський" як один із синонімів. За цей час стиль фотографа змінюється кардинально - від статичності постановочних кадрів він приходить до динаміки, що балансує на межі репортажної фотографії.
Пресс-реліз:
 

Знімки закулісного життя нічного клубу увійшли в серію "Behind the scene", яка в цьому році перемогла на престижному конкурсі Leica Oskar Barnack Award в номінації «Newcomer». За останні три місяці ця серія була показана на виставках і ярмарках в Німеччині, Франції та Польщі.

 

У проект Playday увійшли знімки і відео з особистих архівів Сергія Мельниченка, зроблені в процесі роботи в нічному клубі. Таким чином відкривається подвійна завіса - внутрішньої кухні танцюристів і те, що відбувається за спиною фотографа. Коли відкривається зворотна сторона, то картина того, що відбувається стає цілісною і живою.

 

Вечірка в клубі нагадує ранок для дорослих, в якому кожен присутній отримує свою роль. Можливість прожити стан, відмінне від звичного, неймовірно приваблива. Але настає світанок і, подолавши похмілля, все повертаються до своїх справ. Playday - це свято, коли можна забути всі турботи і пограти в інше життя. Але тут ми потрапляємо задзеркалля, де вечірка - це не відхід від реальності, а сама реальність. І те, що зсередини здавалося яскравим веселощами, з боку виглядає вкрай драматично.

 

У серії "Behind the scene" Сергій Мельниченко знімав дівчат, які не були професійними танцівницями. Їх робота полягає в тому, щоб проводити час з відвідувачами закладу, і називається це консумация. Омонім цього слова як повертає до шлюбної традиції здійснення першого сексуального акту молодят. Іронія в тому, що ці поняття протилежні в сприйнятті суспільства, а й те, і інше відповідають своєму корені consummatio «довершення».

Behind-the-scenes-71-1
Behind-the-scenes-71-1

press to zoom
Behind-the-scenes-57-1
Behind-the-scenes-57-1

press to zoom
Behind-the-scenes-24-1
Behind-the-scenes-24-1

press to zoom
Behind-the-scenes-71-1
Behind-the-scenes-71-1

press to zoom
1/28