Anatoly_Krivolap__Doroga_na_Mukachevo_10
Локація: Mironova Foundation

Дати: 08.09-01.10.2015

Куратор: Райнальд Шумахер 
Художники: 
Волокітін Артем
Гнилицький Олександр 
Горська Алла 
Криволап Анатолій 
Рябченко Степан 
8 вересня у київській міській галереї «Лавра» відбудеться презентація проекту «Вчора і сьогодні», в якому будуть представленні роботи відомих українських митців, серед яких: Артем Волокітін, Олександр Гнилицький, Алла Горська, Анатолій Криволап, Степан Рябченко.
Про художників: 
Волокітін Артем Миколайович народився 24 квітня 1981 року у селищі міського типу Есхар (Харківська область) у родині тренера з волейболу та зв'язківця. Сільське життя та великий чарівний сад навколо будинку пробудили у маленького Артема бажання власноруч відображати красу, як вона є. У 10 років хлопець почав малювати та ходити у художню студію, де викладав його дядько Михайло Бородатов. Ще в дитинстві Волокітін зрозумів, що має стати художником. Перші враження від величі натуральності природи вплинули на весь подальший шлях. Він працює переважно в традиційній техніці олійного живопису. Рання творчість — це переважно гіперреалізм, а теперішній період — це умовний реалізм та необароко. Зараз художник відійшов від портретів і створює безлюдні пейзажі. Іноді він звертається до фотографії, об'єкту, інсталяції. У 2005 Артем Волокітін одружився з художницею Тетяною Маліновською. Плодами цього шлюбу стали не тільки 5 чарівних дітей, а й багато спільних художніх проектів.
 

Олександр Гнилицький народився в Харкові в 1961 р. В 1980 р. закінчив Харківське державне художнє училище, факультет театрально-декораційного живопису. В 1981.1987 рр. навчався в Українській державній академії мистецтва в Києві на відділ монументального живопису у студії Чеканюка та Стороженка. Він став одним з активних учасників Київського мистецького угруповання «Паризька комуна». У 1996 р. разом з Лесею Заяць заснував громадську організацію «Інституція нестабільних думок». Останні роки життя проживав в Мюнхені, де працював дизайнером продукції для телебачення та кіно, а також митцем-коцептуалістом для анімації. Помер 1 листопада 2009 р. в Києві від раку шкіри.

Протягом свого творчого шляху, окрім головної ідеї – живопису, автор звертався до найрізноманітніших видів, жанрів і технік. Гнилицький опинився в числі перших українських художників, які звернулися до відео. На початку 90-х він екранізував власну поему-акцію «Спляча красуня в скляній труні». В 2000-них роках художник віддає перевагу сюжетному живопису, постмодерново перекодовуючи міфологеми персонажів культових мультфільмів, телесеріалів, казок і легенд (Чебурашка і Крокодил Гена, Штірліц і Мюллер, Фантомас, Кощій, Русалка), увіковічує дрібні побутові предмети – склянки, унітази, тенісні м’ячі, платівки – збільшуючи їх на картинах та вириваючи з оточуючого світу.
 

Анато́лій Дми́трович Кривола́п (11 вересня 1946Яготин) — український художник, майстер українського нефігуратовного малярства та пейзажу.

Народився 11 вересня 1946 року в м. ЯготиніКиївська область (Україна). У 1976 року закінчив Київський державний художній інститут, факультет живопису. Пізніше обрав для себе відлюдницький стиль життя. Сам Анатолій вважає, що самобутнім художником він став лише на початку 90-х.

З 1992-го по 1995 роки Криволап був активним учасником «Живописного заповідника» — впливової групи художників в новітній історії українського мистецтва. У 2000-х переїхав з Києва в село Засупоївка під Яготином, де живе і працює.

Член Національної Спілки художників України.

З 1976 року — постійний учасник регіональних та міжнародних виставок.

2011 року роботи Анатолія Криволапа двічі встановлювали світові рекорди продажів сучасного українського мистецтва на міжнародному арт-ринку. Перший рекорд відбувся в травні 2011, коли його картина «Степ» була продана на аукціоні Phillips de Pury & Co в Нью-Йорку за 98 500 доларів. А вже в жовтні на торгах сучасного мистецтва дому Phillips de Pury & Co в Лондоні, роботу «Кінь. Ніч.» було продано за 124 400 доларів.[1]

9 лютого 2012 року було оголошено список переможців Шевченківської премії 2012. Анатолій Криволап переміг у номінації «образотворче мистецтво» (за цикл з 50 робіт «Український мотив»)[2].

Є членом Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка (з грудня 2016).

Степан рябченко-

Представник нового покоління українських художників, один з лідерів в області цифрового мистецтва і мистецтва нових медіа. Учасник міжнародних проектів і бієнале. У центрі його уваги – взаємодія нових технологій і класичної образотворчої традиції, межа між реальним і віртуальним світом і нова природа мистецтва.

До сучасного мистецтва Степан Рябченко прийшов через архітектуру. У своїх сміливих і яскравих проектах художник «грає» з простором, трансформує його, проектує нове середовище. Засоби створення цифрових зображень є одночасно і інструментом для створення віртуального світу, і предметом для рефлексії на тему «віртуалізації» навколишньої реальності. У різних інсталяціях, скульптурах і картинах Степан Рябченко створює масштабну і амбіційну розповідь про світ віртуальної реальності – зі своїми ідеями, героями і міфологією.

Народився 17 жовтня 1987 року в м. Одеса, Україна.

2011 – закінчив Одеську державну академію будівництва та архітектури, архітектурно – художній інститут
2010 – Член Національної спілки художників України
2010 – Лауреат першого всеукраїнського трієнале абстрактного мистецтва «АРТ-АКТ»
2011 – Номінований на Премію PinchukArtCentre
2012 – Лауреат міжнародного конкурсу сучасної скульптури «Kyiv Sculpture Project».

Пресс-реліз:
 

Проект «Вчора і сьогодні» намагається зробити свій власний внесок у такий story telling. Ми намагаємося створити дискусію та критичний діалог, аби переступити глибинні конфлікти між старою пострадянською естетикою та сучасними художніми практиками. Виставка намагається визначити певне коріння у власній історії власної країни.

Проект «Вчора та сьогодні» об’єднує твори двох поколінь українських художників. Це спроба діалогу між деякими ранніми роботами Анатолія Криволапа (1946 р.н. Київська область) та одним з його ж більш нових яскравих полотен, з невеликими саморефлексуючими роботами Олександра Гнилицького (1961 — 2009). Кілька нових живописних робіт Артема Волокітіна (1981) та щойно зроблені твори на основі цифрового дизайну Степана Рябченка (1987) зміцнюють естетичну різноманітність проекту. Художній дискурс буде додаткового збагачений декількома роботами Алли Горської (1929 — 1970), яка є однією з легендарних особистостей світу українського мистецтва, та трагічних жертв радянської системи.

Krivolap2
Krivolap2

press to zoom
eyw6j192dsc4pvg3
eyw6j192dsc4pvg3

press to zoom
Anatoly_Krivolap__Doroga_na_Mukachevo_10
Anatoly_Krivolap__Doroga_na_Mukachevo_10

press to zoom
Krivolap2
Krivolap2

press to zoom
1/4